دوشنبه 03 آبان 1395  | English
20

علیرضا جلالی: منتظر تزریق خون تازه به رگ های کانون زبان باشید

علیرضا جلالی: منتظر تزریق خون تازه به رگ های کانون زبان باشید

در آخرین روزهای سال 1391 گفت وگویی با علیرضا جلالی ریاست کانون زبان ایران انجام دادیم و از ایشان خواستیم تا به ارزیابی عملکرد چند ماه حضورشان در کانون زبان بر اساس دیدگاه " توسعه مدبرانه، کیفیت بخشی محققانه و پشتیبانی مخلصانه" که در ابتدای حضورشان به عنوان ریاست کانون زبان ایران مطرح کردند، بپردازند و ایشان پاسخ به این سوال ما را در چند بخش خلاصه کردند که در ادامه می خوانید:

توسعه مدبرانه

"توسعه در استان هایی که فضای مناسب و مدرس کافی در اختیار دارند صورت بگیرد"

در بخش توسعه مدبرانه با بررسی های به عمل آمده فعالیت هایی صورت گرفت که از جمله آن می توانم به این موضوع اشاره کنم: قراردادی به عنوان مرکز مشارکتی امضا نشد و مقرر شد توسعه فقط در استان هایی که فضای خالی و مناسب و مدرس کافی در اختیار دارند صورت بگیرد و به مراکز جدیدی که بخواهند مدرس خود را باجابجایی روزانه مدرس بین دو شهر تامین کنند حتی الامکان مجوز داده نشود. البته لازم به ذکر است که با رعایت همه استانداردهای بیان شده بسیاری از استان ها موفق به توسعه تعداد مراکز خود شدند.

کیفیت بخشی محققانه

اگر بخواهیم به فعالیت های انجام شده در این قسمت گذری کوتاه داشته باشیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

"واگذاری مدیریت استانی کانون زبان به مدیران کانون پرورش فکری کشور و انتصاب معاونان کانون زبان در استان ها "

در این بخش تنها موارد انگشت شماری وجود دارد که هنوزمعاونان کانون زبان در استان ها معرفی نشده اند ؛ به جز این چند مورد انگشت شمار تقریبا درهمه استان ها معاونان کانون زبان معرفی شده اند و تمرکز مدیران استانی بر مجموعه کانون زبان در بسیاری از موارد برای کیفیت بخشی شرایط کانون زبان موثر بوده است.

"تکمیل نیروی انسانی مراکز"

بسیاری از مراکز آموزشی کانون زبان در کشور بدون کارمند ویا با حداقل نیروی اداری (یک نفر) در حال اداره بود که با عنایت مدیر عامل محترم کانون و پیگیری مدیران استانی و همراهی همکاران ستادی نزدیک به صد درصد نیروهای لازم برای مراکز اخذ مجوز و تامین شدند.

"جذب مدرس"

به منظورکاهش فشار کاری مدرسان و پوشش دادن مراکز ایجاد شده،نیاز به مدرس در بسیاری از استان ها همچنان وجود دارد و برهمین اساس  آزمون جذب مدرس کانون زبان برای ترم بهار 92 در حال برگزاری است، هرچند آزمون اول هم توانست بسیاری از نیازها را مرتفع سازد. در این بخش لازم به ذکراست که معاونت پژوهشی با تولید کد آزمون های ویژه ای برای استاندارد سازی مراحل مصاحبه در کیفیت بخشی به این قسمت گام بسیار مناسبی را برداشته است و حوزه معاونت آموزشی دوره ها، کارگاه ها و گردهمایی های مناسبی را برای مدرسان و کارشناسان درسال آینده پیش بینی کرده که انشاء ا... در به روز رسانی و تبادل دستاوردهای مدرسان و کارشناسان موثر باشد.


"اصلاح چارت سازمانی حوزه ستادی"

بهتر است این اصلاح را اصلاح چارت سازمانی ندانیم چرا که بیشتر اصلاح ساختار موجود بوده است. در این اقدام با هم اندیشی های مختلفی که انجام شد به این نتیجه رسیدیم که فعالیت های اجرایی و آموزشی کانون و فعالیت پژوهشی و به ویژه تولید محتوا را در حوزه ستادی کاملا تفکیک نماییم و بدین ترتیب معاونت پژوهش با در اختیار قرار داشتن نیروی کارشناسی لازم بدون هیچ گونه محدودیتی به امر تولید محتوا پرداخته که در این زمینه در آینده ی  نزدیک دکتر هاشمی گزارش مفصلی از برنامه های دردست اجرا ارائه خواهند داد. اما آن چه بنده می توانم اشاره کنم این است که منتظر تزریق خون تازه به رگ های کانون زبان باشید، هر چند در این رابطه هیچ عجله ای نداریم و کار باید با وقت گذاری و پژوهش کافی به بلوغ و ظهور برسد. در حوزه معاونت آموزشی با تقسیم کشور به سه منطقه و هر منطقه 10 استان و تعریف تیم کارشناسی مستقل برای هر منطقه به دنبال شناخت دقیق تر کارشناسان ستادی از جمیع شرایط آموزشی هرمنطقه هستیم. انشاء ا... با پیگیری و وقت گذاری کارشناسان مربوط، هم نظارت ها کافی و دقیق تر خواهد بود هم راهکارهای مناسب برای کیفیت بخشی به امر آموزش ارائه خواهدشد.

در این برنامه کارشناسان هر منطقه موظف هستند مدرسان مناطق خود را به اسم و رسم و تمامی توانمندی ها و ...شناسایی کرده و در تعامل مستمر به رفع مشکلات و دریافت ایده ها و ... بپردازند. معاونت آموزشی با تشکیل کمیته های لازم در حوزه آموزشی در حال مرور، اصلاح و تدوین مواد لازم در جهت کیفیت بخشی به امر آموزش است که به امید خدا به مرور خروجی های موجود را مشاهده خواهید کرد.

"اهتمام به فعالیت های فرهنگی"

با مصوبه هیئت مدیره کانون پرورش فکری برای اولین بار کانون زبان ایران برای انجام فعالیت های فرهنگی با ارائه طرح های مناسب قادر به صرف اعتبار لازم خواهد بود. هر چند طرح های دراز مدت و کوتاه مدتی در اختیار داریم امابه زودی از استان ها طرح های قابل اجرا در هر استان را دریافت و بررسی می نماییم که در صورت تصویب طرح، اعتبار مربوط به استان مجری پرداخت خواهد شد.

برای شروع با زحمتی که معاونت پژوهش کشیدند به مناسبت زادروز تولد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق(ع) بروشورهای معرفی شخصیت به زبان انگلیسی برای گروه های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال آماده و در سطح شهر تهران توزیع گردید و یا مسابقاتی را می توان نام برد که در دهه فجر توسط روابط عمومی کانون زبان برگزار گردید و نفرات برتر آن معرفی شدند. انشاءا... مدرسان و کارشناسان خلاق و خوش فکر کانون بیش ازپیش در این زمینه ما را یاری دهند.


"تکمیل نرم افزار ثبت نام و تأمین سخت افزارهای لازم برای توسعه فناوری اطلاعات"

برنامه جدید ثبت نام که در حال حاضر در چند استان در حال اجرا است تکمیل شده و انشاءا... تا پایان سال 92 در تمامی کشور اجرایی خواهد شد.در این رابطه گروه فناوری اطلاعات کانون زبان در حوزه معاونت مالی مأمور شدند بهترین و کامل ترین سخت افزارهای موجود را برای پشتیبانی بی نقص این امر تهیه نمایند که این اتفاق مهم به خوبی انجام شد، انشاءا... سال آینده سال توسعه فناوری و به خدمت گرفتن فناوری اطلاعات و خدمات الکترونیک در کانون زبان باشد.

"واگذاری بازرگانی کانون زبان به مجموعه بازرگانی کانون پرورش"

این واگذاری در سال 1391 صورت گرفت و از این پس کانون زبان محتوای تهیه شده خود را به بازرگانی تحویل می دهد و محصول مورد نظر توسط بازرگانی کانون پرورش به تولید یعنی نشر یا تکثیر رسیده و توزیع می گردد.

باید از زحمات گروه بازرگانی کانون در این چند ماه تشکر کرد، چرا که بسیاری از دغدغه های کانون زبان را به پایان رسانده و شکر خدا کارها همچنان با کیفیت و در اسرع وقت تولید و توزیع می شوند.

"ارتقاء رضایت شغلی همکاران"

هر چند تلاش های بسیار زیاد و همراهی ها و همدلی های خوبی از طرف مدیر عامل محترم صورت پذیرفته اما هنوز اتفاقات خوبی در راه است که به ظهورنرسیده است. گرچه برای اولین بار توزیع بن های خرید لوازم التحریر به صورت مشترک برای مدرسان و کارمندان صورت گرفت و ایراداتی هم به آن وارد بود. انشاءا... برای این دوره هم پیگیر هستیم، اما این ها موضوعات کوچک و فرعی هستند چرا که امیدواریم وضعیت استخدامی و اصلاح حکم های کارمندان مراکز در سال 92 اتفاق بیفتد و افزایش ضریب حقوق مدرسان در سال 92 در حال بررسی است که سعی می شود متناسب با در صد افزایش حقوق کارمندان دولت نسبت به کل دریافتی مجوزهایی را کسب نماییم که این امرقطعی است و هر زمان از ترم آینده اعلام و اجرا شود پرداخت از ابتدای سال 92 محاسبه خواهد شد انشاءا...

پشتیبانی مخلصانه

هر کس سری به مراکز کانون زبان ایران بزند قطعاً برخدمات رسانی مخلصانه همکاران ما مهر تأیید می زند اما امید داریم ادغام کانون زبان و کانون پرورش فکری در سال آینده و دولت جدید بتواند خدمات رسانی و پشتیبانی ازمراکز آموزشی را به اوج برساند، انشاءا...
تعداد امتیازات: (26) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (3570)
گروه خبر: مصاحبه ها
کد خبر: 722
  • علیرضا جلالی: منتظر تزریق خون تازه به رگ های کانون زبان باشید
  • علیرضا جلالی: منتظر تزریق خون تازه به رگ های کانون زبان باشید
  • علیرضا جلالی: منتظر تزریق خون تازه به رگ های کانون زبان باشید
  • علیرضا جلالی: منتظر تزریق خون تازه به رگ های کانون زبان باشید

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
# مدرس تبریز ( 02:05 ب.ظ)
گرچه برای اولین بار توزیع بن های خرید لوازم التحریر به صورت مشترک برای مدرسان و کارمندان صورت گرفت و ایراداتی هم به آن وارد بود.
من مدرس که بنی ندیدم اگر همکاران مدرس دیدن اعلام کنند.
2
# مدرس ( 03:38 ب.ظ)
خدا خیرتون بده که می خواهید حقوق ها رو افزایش بدین
3
# زهرا سعادتخواه ( 11:23 ق.ظ)
از زحمات تمامی کادر تلاشگر در کانون صمیمانه تشکر میکنم
4
# مدرس کانون ( 11:33 ق.ظ)
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی عزیزان زحمت کش کانون

بنده متوجه نشدم که افزایش پرداخت از ابتدای سال 92 اعمال میشه یا هر زمان که قطعی و اعلام بشه؟ یعنی امکانش هست از تابستان 92 افزایش حقوق صورت بگیره؟

با تشکر
5
# mori ( 10:40 ب.ظ)
سلام
درباره پشتیبانی از زبان اموزان چطور؟
سیستم نظر سنج و انتقادات و چسنهادات موثرتر و ...............
ان شا الله خدا کمک کند به سوی بهتر شدن پیشرفت کنیم
6
# مدرس ( 11:18 ب.ظ)
باسلام و تشکر از پیگیری های شما...
به نظر من به نسبت تلاش و زحمتی که در کلاس انجام میدیم حق التدریس کمی رو دریافت میکنیم، لطفآ درجهت ارتقای میزان دریافتی ما اقدامات لازم رابفرمایید. باتشکر...
7
# کارمند ( 08:35 ق.ظ)
بسیار عالی
8
# مربی کودکان ( 09:05 ب.ظ)
امیدوارم افزایش حقوق های 92 بار تورم سال 92 را کمرنگ کند
9
# مدرس کانون زبان مشگین شهر ( 10:13 ب.ظ)
برای ایشان و دیگر مسوولان محترم در کانون زبان آرزوی سالی پربار را داریم. مصاحبه ی مفیدی در مورد برنامه های سال آتی بود.
10
# کارمند ( 01:13 ب.ظ)
با سلام خدمت ریاست محترم کانون زبان ایران و تشکر فراوان از زحمات شما ، مگه مدیر با کفایتی مثل شما به فکر ما کارمندان باشه تورو خدا ما کارمندان باسابقه که مدت 6 ساله یا بیشتر خدمتگزار کانون بودیم و با دل و جان برای پیشرفت کانون تلاش کردیم و میکنیم ، از شما خواهشی داریم که وضعیت قراردادی بودن ما را مشخص کنید بعد از این چند سال هنوز قراردادی هستیم اگر وضعیت استخدامی ما به صورت پیمانی و یا رسمی شدن در آید دلگرمی و انگیزه به کار برایمان بیشتر میشود به امید دیدن اتفاقات خوب
11
# مدرس آینده ( 12:11 ب.ظ)
سلام و تشکر از مصاحبه.
12
# مدرس ( 10:26 ق.ظ)
با سلام
ضمن خسته نباشید. خواستم یادآوری کنم که تا کنون سابقه نداشته که افزایش حقوق با تاخیر انجام شود و همیشه در ماه فروردین اعمال می شده. با این حال اگر این افزایش 50% به بالا باشد تا خرداد هم صبر میکنیم و اشکالی ندارد...
در ضمن در مورد اون بن ها: به من نرسیده و خواهشمند است اینرا جز معوقه افزایش حقوق در نظر بگیرید.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: